Zich verplaatsen op Tenerife verloopt niet altijd even vlot. Een parkeerplaatsje zoeken is soms een echt huzarenstukje en vergt veelal een vat vol geduld. Daarover schreven wij in het verleden een aantal artikels waarin de saturatie van het verkeer werd aangekaart en waarin wij hebben aangetoond dat er te veel voertuigen op Tenerife rondrijden in verhouding met het aantal kilometer berijdbare wegen en het aantal beschikbare parkeerplaatsen. De artikels luisteren naar de namen TE VEEL IS TE VEEL en 3.360 KILOMETER FILE en leggen gedetailleerd uit wat de verkeerssituatie is op Tenerife.
Om soelaas te brengen aan het mobiliteitsprobleem zoekt de overheid naar structurele oplossingen voor alle locaties waar het verkeer begint vast te lopen. Voor het drukke zuiden en de nog drukker bereden snelweg TF-1 heeft het Canarische Ministerie voor Openbare Werken een aanbesteding uitgeschreven ter waarde van 107 miljoen euro. Daarmee moet het project van een valse tunnel of overkapping worden aangelegd op de TF-1 tussen Playa de Las Américas en Fañabé.
Doel
Het doel van dit project is de fysieke scheiding die is ontstaan door de TF-1 op het grondgebied in Adeje en Arona, te overkappen om een bovengrondse verkeersruimte te creëren. Daarop worden er dan nieuwe banen aangelegd met rijstroken voor motorvoertuigen en voor fietsers, groenvoorziening en vier rotondes om de twee toeristische zones ten noorden en ten zuiden van de snelweg opnieuw met elkaar te verbinden.
In het kader van deze werkzaamheden wordt de autosnelweg TF-1 met een valse tunnel ingegraven tussen Las Américas en Miraverde, waarvan het bovenste gedeelte wordt omgevormd tot een boulevard met vier rijvakken, fietspaden en de vier rotondes om het bovengronds verkeer beter te leiden tussen de toeristische zones ten noorden en ten zuiden van de snelweg in Playa de Las Américas, alsmede in de richting van Torviscas en Fañabé.
Zes rijstroken
De tunnel begint ter hoogte van het winkelcentrum Siam Mall en het politiebureau en eindigt net voor het winkelcentrum Gran Sur. Naast de overkapping omvat het project ook een uitbreiding van de verkeerscapaciteit van dit nieuwe ondergrondse gedeelte op de TF-1 van vier tot zes rijstroken.
Het contract, waarin de uitwerking van het project en de werkzaamheden zijn samengebracht, geeft de bedrijven die inschrijven de vrijheid om de meest geschikte bouwoplossing te kiezen om de overkapping te realiseren, hetzij door de installatie van geprefabriceerde onderdelen, hetzij te werken met een sleuf of tussen damschermen.
Na de publicatie op het aanbestedingsplatform van de Europese Unie en in het Publicatieblad van de Europese Unie hebben bedrijven die zich willen inschrijven één maand de tijd om hun prijsoffertes in te dienen bij de overheid. Indien er zich geen er zich geen incidenten voordoen in de loop van de aanbestedingsprocedure kan het project toegewezen worden. Het contract, dat na ondertekening een looptijd heeft van 45 maanden, kan dan in het najaar worden gegund.
Foto: Gobierno de Canarias
Geïnteresseerd in Tenerife? Word dan lid van de grootste Tenerife-familie!
Abonneer u op onze nieuwsbrief en blijf steeds op de hoogte van het nieuws op Tenerife.
Vul hieronder uw voornaam en een geldig e-mailadres in. Klik daarna op Abonneren.