Een beknopte synthese uit de persberichten van de voorbije week die een band hebben met Tenerife en daardoor interessant en relevant zijn voor onze Nederlandstalige lezers.
** Onder de kathedraal op de Plaza de los Remedios in La Laguna werd een oude vloer ontdekt waarrond ook beenderen van dieren lagen; archeologen zijn er aan het werk om een stukje geschiedenis bloot te leggen die mogelijks dateert uit de XVIde en XVIIde eeuw.
** Dat de nieuwe kliniek El Mojón in Los Cristianos in fazen wordt opgebouwd is ondertussen door iedereen geweten; de nieuwste realisatie is het 441 vierkante meter grote laboratorium dat zich op de tweede verdieping bevindt waar er vooral biochemisch, hematologisch en microbiologisch onderzoek wordt uitgevoerd.
** De 40-koppige buurtgemeenschap van de toeristische trekpleister Masca plant een vergadering met de burgemeester van Guía de Isora om het aantrekkend toerisme binnen hun leefgebied onder de loep te nemen; er moet dringend iets ondernomen worden om het toerisme in de regio te regulariseren.
** Volcan Teide Experience heeft de meest populaire wandelweg nummer 12 gebruikt om een begeleide familiewandeling te organiseren; de sendero die over een hoogteverschil van 1.200 meter loopt is de perfecte uitvalsbasis om de tweede grootste vulkaan op het eiland (Pico Viejo) en de lavastromen te observeren.
** Rond Tenerife en Gran Canaria werden nieuwe koraalsoorten ontdekt met wetenschappelijke namen als Tubastraea coccinea en Oculina patagonica; deze invasieve soorten kwamen enkel voor in de tropische zones van de Atlantische Oceaan rond Brazilië, de Caraïben en de Golf van Guinee.
** Het carnavalsgebeuren op Tenerife is nog ver weg en toch is men reeds bezig met de organisatie van verschillende onderdelen; zo werd de loting van de volgorde van de ‘murgas’ vastgelegd en kunnen deze carnavalsgroeperingen zich nu reeds voorbereiden op de groepsvoorstellingen die aanvangen op 18 januari 2018.
** De beurs ‘Saldos y Liquidaciones’ in Santa Cruz groeit verder uit tot een waar massagebeuren; als voorloper van ‘Black Friday’ heeft de solden- en uitverkoopbeurs 120 bedrijven aangetrokken die hun waren voor een prikje aan de man of vrouw brachten waar heel veel volk op af kwam.
** De haven van Santa Cruz zal deze novembermaand meer dan 87.000 cruisetoeristen ontvangen die aanmeren op 48 cruiseschepen; de havenautoriteiten hopen het jaar 2017 af te sluiten met 929.000 bootreizigers op 544 luxeschepen.