Allerzielen op Tenerife is een gedenkdag die op 2 november wordt gehouden, de dag na Allerheiligen, zoals overal in Europa.
De periode rond 1 november staat vooral bekend om Halloween, Allerheiligen en Allerzielen. De typische traditie op Tenerife Los Finaos komt daar nog eens bovenop en heeft een diepe worteling in de cultuur en de geschiedenis van het eiland. Het benadrukt het belang en het respect voor degenen die ons zijn voorgegaan. Deze viering doet terugdenken de voorouders, de rijke cultuur en de geschiedenis van Tenerife en de overige Canarische Eilanden.
Los Finaos is een Canarische traditie die teruggaat tot de inheemse Guanche-bevolking. Het woord ‘finaos’ komt van het Guanche-woord ‘finados’, wat ‘de doden’ betekent. Los Finaos is een traditie die de banden tussen huidige generaties en de voorouders versterkt.
Offers en muziek
De typische traditie op Tenerife Los Finaos wordt gevierd van 31 oktober tot 2 november. Het is een feest dat in de loop der tijd verloren is gegaan door de opkomst van Halloween. Tijdens Los Finaos bezoeken mensen de graven van hun dierbaren op begraafplaatsen en versieren deze met bloemen, kaarsen en andere offers. Ze brengen ook eten en drinken mee om te delen met de overledenen, in de overtuiging dat hun geesten zich tijdelijk bij de levenden zullen voegen. Een kenmerkend gerecht dat tijdens de typische traditie Los Finaos wordt bereid, is gofio, een traditioneel gerecht gemaakt van gemalen geroosterde granen.
In sommige regio’s gaan mensen gekleed in traditionele klederdracht en spelen ze volksmuziek terwijl er gedanst wordt. Dit draagt bij aan de feestelijke sfeer. In een ver verleden was het de gewoonte om granen, wijn, levende rammen, manden brood, broodjes, enz. op de grafstenen te leggen om de kosten van de begrafenis en de mis voor de doden te dekken.
Zielemissen
Tijdens de traditie op Tenerife Los Finaos bezoeken mensen de graven van hun dierbaren op begraafplaatsen en versieren deze met bloemen, kaarsen en andere offers. Ze brengen ook eten en drinken mee om te delen met de overledenen, in de overtuiging dat hun geesten zich tijdelijk bij de levenden voegen. De typische traditie op Tenerife Los Finaos vindt zijn oorsprong in de 15de eeuw, het waren religieuze handelingen en werden zielenmissen genoemd.
De ranchos de ánimas waren groepen die van deur tot deur gingen om een mis op te dragen voor de overledenen. Door te bidden voor de overledenen, dacht men de tijd in het vagevuur te verkorten, een tijd die men er doorbracht om de zielen te zuiveren na de dood.
Familiebanden
Een andere traditionele gewoonte is het eten van speciale gerechten. Op deze dagen is het gebruikelijk om pan de muertos te eten, een soort zoet brood dat is versierd met botten en schedels. Ook de torrijas zijn populair, dit is een ander soort brood dat is gefrituurd in olie en wordt geserveerd met honing of suiker.
De typische traditie op Tenerife Los Finaos wordt door groeperingen en buurten levendig gehouden omdat Allerheiligen en Allerzielen een belangrijk onderdeel zijn van de Canarische cultuur. Dit zijn dagen om een tijdlang stil te staan bij het leven en de dood, een periode waarin de band met de familie wordt versterkt.
Pixabay © Photography
Allerzielen op Tenerife ©
Geïnteresseerd in Tenerife? Word dan lid van de grootste Tenerife-familie!
Abonneer u op onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het nieuws op Tenerife.
Vul hieronder uw voornaam en een geldig e-mailadres in. Klik daarna op Abonneren.










