HomeBlogWeer & Klimaat2024 WAS EEN WARM JAAR
SEB LEESON LEGAL GROUP

2024 WAS EEN WARM JAAR

2024 was een warm waarin er meerdere erecords werden gebroken en was meteen het op één jaar na warmste jaar van de afgelopen 63 jaar.

De klimaatverandering laat zich steeds nadrukkelijker voelen, en 2024 was daar op de Canarische Eilanden een zorgwekkend voorbeeld van. Het jaar werd gekenmerkt door extreme temperaturen en een alarmerend lage hoeveelheid neerslag, beide indicatoren van de verschuivende klimatologische balans.

Warmste jaar van de afgelopen 63 jaar

Wie al 20 jaar of meer naar het eiland afreist of er al zolang woont kan het weten. Het weer op Tenerife is niet meer gelijk aan dat van twee decennia en meer geleden. Vroeger had je meer een constante in het weerbeeld. Van april tot november viel er geen druppel regen, dat was een vast gegeven en zo gebeurde ook.

Hoge gemiddelde temperaturen, meerdere warmterecords in werd 2024 werd op één na het warmste jaar van de afgelopen 63 jaar. Tegelijkertijd daalde de gemiddelde neerslag tot de helft van het normale niveau, wat de droogteproblematiek verergert. Deze ontwikkelingen onderstrepen de dringende noodzaak van actie om de impact van klimaatverandering te beperken en ecosystemen te beschermen.

Warm en droog

Het jaar 2024 was op de Canarische Eilanden het op één na warmste van de afgelopen 63 jaar, volgens de historische gegevens van de Spaanse meteorologische dienst (Agencia Estatal de Meteorología, Aemet). Het jaar was niet alleen uitzonderlijk warm, maar ook droog. De gemiddelde temperatuur op de archipel bedroeg vorig jaar 19,6 graden Celsius, wat een afwijking van 1,2 graden vertegenwoordigt ten opzichte van het langjarig gemiddelde, en het jaar 2024 daarmee als extreem warm bestempelt.

Extreme warmte

Gedurende het jaar waren er meerdere periodes waarin de gemiddelde temperatuur aanzienlijk boven het normale niveau lag, vooral in januari, februari en april.
Twee temperatuurrecords werden verbroken: op 16 januari werd in La Oliva-Carretera del Cotillo een maximumtemperatuur van 31,7°C gemeten, en op 8 november bereikte La Aldea de San Nicolás 37,1°C, een record voor die maand. De hoogste temperatuur van 2024 werd gemeten op 19 juli in Tasarte, waar het kwik steeg tot 42,8°C.
Uitgesplitst per maand waren alleen maart, juni en oktober qua temperatuur normaal, terwijl januari, februari, april en november als extreem warm werden geklasseerd.

Extreme droogte

2024 zat op de grens van een extreem droog jaar, met een gemiddelde neerslaghoeveelheid van slechts 138,8 millimeter, de helft van wat normaal wordt verwacht. Alleen het noordwesten van La Palma bleef binnen het gemiddelde. In Puntagorda werd op 23 december 82,4 liter neerslag gemeten.
Januari en april waren zeer droog.
Februari, november en december waren droog.
Juli was zeer nat, terwijl maart, mei en juni als vochtig werden gekenmerkt.

Aemet

Deze gegevens benadrukken de uitzonderlijke weersomstandigheden die de Canarische Eilanden in 2024 hebben doorgemaakt, met aanzienlijke temperatuurstijgingen en een zorgwekkende afname van neerslag. De cijfers werden ons bezorgd door het klimatologigisch instituut, het Agencia Estatal de Meteorología (Aemet).

Niemand ontsnapt aan de realiteit, ook niet diegenen die de klimaatverandering ontkennen. Waarnemingen en metingen confronteren uiteindelijk iedereen, ongeacht overtuigingen.

Unknown © Photography
2024 was een warm jaar ©

 TERUG NAAR STARTSCHERM


Geïnteresseerd in Tenerife? Word dan lid van de grootste Tenerife-familie!
Abonneer u op onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het nieuws op Tenerife.
Vul hieronder uw voornaam en een geldig e-mailadres in. Klik daarna op Abonneren.

Taal- of schrijffout opgemerkt?
guy@tenerifeconnect.com

Abonneer op onze nieuwsbrief en blijf steeds op de hoogte van het laatste Tenerife Nieuws!
Abonneer op onze nieuwsbrief en blijf steeds op de hoogte van het laatste Tenerife Nieuws!
Guy Devos
Guy Devoshttp://www.tenerifeconnect.be
Ik heb Tenerife steeds een centrale plaats gegeven en heb het eiland binnen mijn redactioneel en journalistiek netwerk steeds kunnen binden in mijn teksten. Het eiland waarop ik reeds decennialang verliefd ben heeft mij kunnen verleiden tot het schrijven van drie boeken, een aantal leesbrochures, en duizenden artikels, columns en proza. Informatie en nieuwsfeiten zijn de producten, pen en papier zijn de middelen terwijl betrokkenheid het zetmeel is. Het resultaat wil ik met iedereen delen. Ik moest het eerst zelf ontdekken, daarna pas kon ik het verwoorden want we zitten met duizend draden aan onze herkomst vast. Ik niet ..., ik ben enkel op de verkeerde plaats geboren. © Op alle werken rust een copyright. Niets van deze werken mag worden gedupliceerd, onder welke vorm ook, zonder toestemming van de auteur.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

spot_img

magazine

#285 MAART 2025

#284 FEBRUARI 2025

#283 JANUARI 2025

- Reclame -KVIK

gastronomie

seb leeson consulting
spot_img

weer

COLUMN GUY

TENERIFE IK KOM ERAAN

MIJN DAG OP TENERIFE

VIRUSSEN OP TENERIFE

COLUMN KIM

- Reclame -ADVOCAAT TENERIFE

WEETJES

CRITICASTERS

spot_img
SEB LEESON LEGAL GROUP